Podczas Mistrzostw Świata w Kajakarstwie, które odbyły się w Duisburgu, polska drużyna kajakarek składająca się z Karoliny Naji, Anny Puławskiej, Dominiki Putto i Adrianny Kąkol, zapewniła sobie srebrne medale. Walczyły one na dystansie 500 metrów. Wyżej od nich uplasowały się tylko Nowozelandki, pomimo że nasze zawodniczki wcześniej zdobyły już kwalifikacje olimpijskie. Na trzecim miejscu znalazły się reprezentantki Hiszpanii.

Ana Puławska i Dominika Putto, które razem stanowią połowę składu polskiej drużyny, są wychowankami Bazy Mrągowo. Rozpoczynały one swoją sportową karierę w klubie kajakarskim znajdującym się na Mazurach.

Polska ekipa mogła cieszyć się z jeszcze większego sukcesu podczas tych zawodów. Był to bowiem trzeci medal zdobyty przez naszych reprezentantów w Niemczech. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zdobyły złoto w konkurencji K-2 na 200 metrów. Brązowy medal przypadł kanadyjkarzowi Oleksijowi Koliadyczowi, który rywalizował na tym samym dystansie.

Impreza sportowa będzie trwać do najbliższej niedzieli.