Puchar Polski – pierwsze zawody w 2022 r.

W ubiegłą niedzielę, 24 kwietnia 2022 r., w Mrągowie miała miejsce inauguracja nowego sezonu w PIT Bike-Off Road. W ten sposób zaczęły się zmagania w ramach Pucharu Polski w tej cieszącej się coraz większą popularnością dyscyplinie motorowerowej.

Mrągowo po raz pierwszy gościło zawodników uprawiających PIT Bike-Off Road. W ramach zawodów przeprowadzono sześć rund.

Dyscyplina łączy pokolenia. Najmłodsi zawodnicy mają zaledwie kilka lat – co ciekawe – nie ustanawia się górnej granicy wieku. W mrągowskich zawodach udział wzięli zawodnicy z całego kraju.

W zmaganiach pucharowych mogą brać udział już ośmiolatkowie, ale w Mrągowie nie zabrakło także miejsca dla jeszcze młodszych dzieci. Dla sześciolatków i siedmiolatków przygotowano zawody specjalne, w ramach których mogli pokazać swoje umiejętności.

Czy mrągowskie zawody wyłoniły liderów sezonu? To pokażą kolejne zawody pucharowe.

Mrągowo – sport i turystyka

Mrągowo to nie tylko polska stolica country, ale również miejsce spotkań z innym stylami muzycznymi, kabaretami i sportem. Bez wątpienia – o tym niewielkim mazurskim mieście można powiedzieć, że jest – zgodnie z jego hasłem przewodnim – Miastem Ludzi Aktywnych.

Świadczy o tym liczba imprez sportowych organizowanych w Mrągowie. Lato w Mrągowie jest wyjątkowo dynamiczne – niemal co weekend odbywają się tu atrakcyjne wydarzenia, które przyciągają fanów różnych gatunków muzyki i sportu z całej Polski.

Zawody takie jak PIT Bike-Off Road zyskują sobie coraz większe uznanie, również dzięki temu, że integrują pokolenia wokół wspólnej pasji, jaką jest motosport.

Bez wątpienia, do Mrągowa przyciągają wspaniałe warunki krajobrazowe i przyrodnicze, ale również coraz lepsza infrastruktura, dzięki której łatwo można tu przeprowadzić różnego rodzaju zawody – nie tylko na lądzie, ale również na wodzie.

Koniec kwietnia to jednocześnie początek tej bardziej dynamicznej części roku, na którą czeka wielu mieszkańców miasta i turystów.