Bezpieczeństwo na drogach i chodnikach w gminie Mrągowo już niebawem znacząco się poprawi. Wszystko za sprawą modernizacji i rozbudowy oświetlenia ulicznego. Już niebawem ma ruszyć inwestycja związana z oświetleniem ulicznym w gminie Mrągowo. Inwestycja łącznie ma kosztować ponad 1,45 milionów złotych.

Inwestycja w gminie Mrągowo

Oficjalne podpisanie umowy na realizację inwestycji podpisano we wtorek, dnia 4 kwietnia. Na specjalnym uroczystym spotkaniu obecni byli m.in. reprezentant spółki Eto System z Olsztyna oraz senator RP pani Małgorzata Kopiczko. Na temat inwestycji wypowiedział się również wójt Piotr Piercewicz. Jego zdaniem ta inwestycja jest ważna dla całego regionu. Przypomniał on, że już w latach 2019 i 2020 roku wymieniono 450 lamp na terenie gminy z własnych środków. Co więcej, nadchodząca inwestycja na wymianę kolejnych lamp i oświetlenia sprawi, że gmina Mrągowo będzie posiadać 100% oświetlenia w energooszczędnych oprawach, co przełoży się na koszty związane z utrzymaniem oświetlenia.

Dodajmy, że obecna inwestycja na rozbudowę i modernizację oświetlenia ulicznego realizowana będzie w miejscowościach takich jak Marcinkowo, Młynowo, Wola Muntowska i Probark. Gmina Mrągowo otrzymała dofinansowanie na tę inwestycję w wysokości 1,3 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Początek inwestycji ma mieć miejsce już w najbliższym czasie, z kolei jej zakończenie ma nastąpić wraz z końcem 2024 roku.