Plebiscyt trwa

Początek nowego roku to czas różnych podsumowań, rankingów i plebiscytów. Jednymi z najpopularniejszych są te, które mają wyłonić najlepszych sportowców.

Od dziesiątek lat największą imprezą mającą na celu docenić osiągnięcia sportowe poprzedniego roku jest Plebiscyt Przeglądu Sportowego, którego wyniki zazwyczaj poznajemy w pierwszym tygodniu stycznia.

Nie inaczej jest również w tym roku. Gala Mistrzów Sportu odbyła się dziś, 8 stycznia 2022 r., w Warszawie. Najlepszym sportowcem Polski 2021 roku został Robert Lewandowski.

W każdym województwie, w wielu powiatach oraz miastach i w gminach odbywają się podobne plebiscyty, które mają na celu docenić osiągnięcia sportowe zawodników aktywnych w różnych dyscyplinach na szczeblu lokalnym, choć nie tylko.

Jednym z popularniejszych wydarzeń tego rodzaju jest Plebiscyt Gazety Olsztyńskiej, który w tym roku odbywa się już po raz sześćdziesiąty pierwszy.

Mrągowscy sportowcy docenieni w plebiscycie

W 2021 roku bardzo dobrymi wynikami wykazali się także sportowcy z Mrągowa i okolic. Można oddawać na nich głosy w kilku kategoriach plebiscytowych.

W kategorii głównej, czyli na Najlepszego Sportowca Województwa Warmińsko-Mazurskiego, można zagłosować na reprezentującego Orlik Nawiady zapaśnika, Stanisława Kamińskiego.

Mrągowianie zostali również zauważeni jako talenty roku – w kategorii Sportowy Talent Roku Mrągowo reprezentują: kajakarz Bartosz Bachora oraz kolarz MTB, Wiktor Kajetaniak.

Wielbiciele piłki nożnej mogą zagłosować na reprezentującego Mrągowię Mrągowo Mohamadou Baha.

To nie wszystkie mrągowskie „akcenty”. Do 61. edycji Plebiscytu Gazety Olsztyńskiej zakwalifikowano również imprezę-kandydata do tytułu Sportowego Wydarzenia Roku. O miano to powalczy 77. Rajd Polski w Mikołajkach.

Głosy można oddawać za pomocą kuponów i za pośrednictwem SMS. Głosowanie trwa do 14 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone 26 lutego 2022 r.

Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć w serwisie internetowym i w wydaniu papierowym Gazety Olsztyńskiej.