Długo oczekiwana inwestycja bliżej realizacji

Mrągowo wyróżnia się pośród wielu innych polskich miast dużą aktywnością. Nie bez powodu kojarzone jest z doskonałą rozrywką, która przede wszystkim w miesiącach wakacyjnych przyciąga w tę część Mazur turystów z całej Polski.

Nie inaczej jest w przypadku imprez sportowych. Co prawda większość kojarzona jest z tutejszymi doskonałymi warunkami wodnymi, zapewnianymi przez okoliczne jeziora, ale nie oznacza to, że Mrągowo organizuje tylko wydarzenia sportowe „na wodzie”.

Podobną renomą jak regaty w różnych klasach cieszą się także: kolarstwo górskie, sporty motorowerowe, gale bokserskie i inne, ale to także nie wszystko. Miasta stawia też na rozwój dyscyplin bardziej tradycyjnych, szczególnie w „wydaniu” juniorskim.

Do tego, aby w Mrągowie mogły być rozgrywane zawody lekkoatletyczne brakuje jednak do dziś odpowiednich warunków technicznych, a te mógłby zapewnić stadion. Obiekt prosi się jednak o remont i modernizację od wielu lat. Podjęto właśnie pierwsze kroki, które być może już niedługo doprowadzą do finalizacji tych zamierzeń.

Podpisano ważną umowę

Oczekiwana przez wielu mieszkańców Mrągowa, szczególnie tych, którzy są zaangażowani w życie sportowe (jako zawodnicy, działacze i kibice), inwestycja, przechodzi właśnie w fazę wstępnej realizacji.

W pierwszych dniach października doszło do podpisania umowy, która stanie się kamieniem milowym projektu. W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie, podczas którego wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej, niezbędnej do tego, żeby zainaugurować prace prowadzące do modernizacji popularnego mrągowskiego obiektu sportowego, jakim jest stadion piłkarski.

Po przebudowie ma się stać wielofunkcyjny. Oznacza to, że będą mogli z niego korzystać nie tylko piłkarze miejscowej drużyny Mrągowskiego Klubu Sportowego Mrągowia, ale również lekkoatleci.

Przetarg wygrała firma z Gdańska, która specjalizuje się w tego typu realizacjach. Tempo, jakie przyjęto dla prac dokumentacyjnych jest bardzo szybkie. Pierwsze efekty spodziewane są już za miesiąc.