Zimową zabawę czas zacząć!

Mrągowo ma już swoją zimową ślizgawkę. Tym samym dołączyło do pokaźnego grona miast, które zapraszają swoich mieszkańców do wspaniałej zabawy na lodowisku . 11 grudnia 2021 r., w południe, na tafli pojawili się pierwsi entuzjaści jazdy na łyżwach.

W ten sposób rozpoczął się sezon łyżwiarski na mrągowskim lodowisku, zlokalizowanym przy Szkole Podstawowej nr 1.

Zaproszeni na miejskie lodowisko są wszyscy, niezależnie od wieku, nawet jeśli nie posiadają swoich łyżew albo do tej pory nie udało się im jeszcze nauczyć jazdy na lodzie.

Czy warto? Wystarczy spojrzeć na to jak wiele uśmiechu i radości gości na twarzach łyżwiarzy i tych młodszych, i tych starszych. To najlepsza rekomendacja. Wystarczy spróbować! Zachęca zarówno aura, jak i niskie ceny wstępu na miejskie lodowisko.

Naprawdę warto zakosztować tej przedniej zabawy – aktywność na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na budowanie nie tylko dobrego nastroju, ale również kondycji fizycznej, a one są niezbędne do tego, żeby hartować organizm i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Organizacja pracy lodowiska

Mrągowskie lodowisko miejskie czynne jest codziennie, w różnych godzinach. W dni powszednie od godziny 14:00 do 20:00, natomiast w weekendy pracuje aż dziesięć godzin, już od godziny 10:00 do 20:00.

Codziennie w godzinach 16:00 – 17:00 zaplanowana jest przerwa techniczna, konieczna do utrzymania tafli w optymalnym stanie.

Za godzinę jazdy dorośli łyżwiarze zapłacą 6 złotych, natomiast dzieci i młodzież – 4 złote.

Jeśli nie posiadasz łyżew – wypożyczenie pary na godzinę kosztuje odpowiednio: 6 i 4 zł.

Dla zainteresowanych przygotowano także możliwość zakupienia karnetów wstępu na dziesięć jazd. Kosztują one: dla dorosłych – 50 zł, dla dzieci i młodzieży – 30 zł.

Dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na łyżwach mogą skorzystać ze specjalnego chodzika służącego do nauki jazdy.

Aktualne komunikaty na temat bieżącej pracy lodowiska są dostępne na profilu facebookowym Spotted: Lodowisko Mragowo.