Regaty czas zacząć!

Przed nami pierwsze w tym roku zmagania na jeziorze Czos. Już dziś rozpoczną się trwające trzy dni zawody żeglarskie, które zainaugurują jednocześnie rywalizację w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Tym samym rozpocznie się również Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2022.

Zawody zakończą się w niedzielę, 29 maja br.

W tym roku udało się właśnie w Mrągowie rozpocząć cały tegoroczny cykl i jest to dla miasta oraz tutejszego środowiska żeglarskiego duże wyróżnienie.

Jest to także ukoronowanie wysiłków zmierzających do jak najlepszego przygotowania kolejnej edycji mrągowskiego cyklu, które tak naprawdę, co roku, zaczynają się zaraz po finałowych zawodach w sezonie poprzednim.

Czy w obecnej edycji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych pojawią się jakieś nowości? Jak zapowiadają organizatorzy  – tak właśnie się stanie i do konkurencji przystąpią żeglarze reprezentujący dwie nowe klasy.

Jak będą przebiegać zawody w Mrągowie?

Zawody na jeziorze Czos przeprowadzone zostaną w pięciu klasyfikacjach (Regaty KOdmet&Norbud Cup) i będą to klasyfikacje Pucharu Polski (PPJK): T1, T2 i T3 oraz T-Sport i Open 6,3.

W ramach ŻGPM zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach: kabinowej otwartopokładowej oraz Open.

Zapowiadane nowości to klasy T-Sport oraz Open 6,3.

Zawody rozpoczęły się przed południem, w miejscu dobrze znanym żeglarzom, których wodne szlaki prowadzą do Mrągowa, czyli na Ekomarinie.

Za nami też już pierwsze wyścigi. Sezon żeglarski na najpopularniejszym mrągowskim akwenie, tak lubianym przez polskich żeglarzy, można więc już uznać za oficjalnie rozpoczęty.

Zawodom będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia, w tym m.in. żeglarskie kolacje oraz Letnia Akademia Żeglarska.

Oficjalne zakończenie regat nastąpi w niedzielę, w godzinach popołudniowych.