Do Mrągowa wracają charakterystyczne wieszaki

Mieszkańcy Mrągowa po raz kolejny będą mieli okazję wziąć udział w cieszącej się dużą popularnością akcji społecznej, dzięki której w bardzo prosty i zarazem skuteczny sposób można się będzie podzielić… ciepłem, a konkretnie – ciepłymi ubraniami wierzchnimi, takimi jak kurtki i płaszcze, z których będą mogli skorzystać potrzebujący.

Przy mrągowskim ratuszu zainstalowano specjalny wieszak, na którym można będzie pozostawić ubrania, których już nie potrzebujemy, a które są w dobrym stanie, na tyle, że będą mogli z nich skorzystać inni.

Takie akcje społeczne, wbrew pozorom, są szczególnie cenne, nie wymagają bowiem skomplikowanej pracy organizacyjnej ani większych nakładów finansowych. Wystarczy pomysł, cel, dobra wola i odrobina zaangażowania – a efekty są wymierne i szybkie.

Bądźmy otwarci na świadczenie i przyjmowanie pomocy

Przed coraz szybciej zbliżającą się zimą i coraz chłodniejszymi dniami to niezwykle ważne, żeby każdy, kto tego potrzebuje, mógł dysponować odpowiednią ilością ciepłej odzieży, która pozwoli mu normalnie funkcjonować w tych trudniejszych miesiącach w roku, kiedy wydatki zawsze były dużo większe, a w tym roku znacząco się powiększyły w związku z inflacją i kryzysem ciepłowniczym.

Organizatorzy „dzielenia się ciepłem” zadbali o to, żeby przedsięwzięcie było maksymalnie proste, w związku z tym jest ono również całkowicie anonimowe, co oznacza, że aby wziąć w nim udział, zarówno jako donator, jak i beneficjent, nie trzeba wypełniać żadnych wniosków, ankiet czy innych dokumentów.

Akcja organizowana jest nie tylko w Mrągowie. To projekt ogólnopolski. Można się spodziewać, że w związku z coraz trudniejszymi warunkami gospodarczymi, wiele osób, zarówno rodzin, jak i samotnych, będzie w najbliższym czasie potrzebowało więcej wsparcia. Oprócz dzielenia się odzieżą, z pewnością warto pomyśleć również o akcjach, które będą organizowane np. przez Banki Żywności.