Nowy plac zabaw dla mrągowskiego przedszkola?

Co prawda każdy 1 czerwca, co roku, jest dla dzieci szczególny i wyjątkowy, jednak w tym roku może być jeszcze bardziej radosny dla dzieci z Mrągowa, w tym przede wszystkim tych, które na co dzień uczęszczają do jednej z tutejszych placówek przedszkolnych.

Przedszkole „Bajka”, bo o nim mowa, bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Polskie Radio Olsztyn, którego główną nagrodą jest… plac zabaw.

To wyjątkowo atrakcyjny cel, który może zostać zrealizowany właśnie w Mrągowie – pod warunkiem, że tutejsze przedszkole wygra w głosowaniu słuchaczy, którzy mają możliwość oddawania głosów na prace konkursowe nadesłane do organizatora.

Ich tematem, jak łatwo się domyślić był… wymarzony przez dzieci plac zabaw. Do udziału w zabawie zgłosiło się wiele przedszkoli z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego. Jednym z nich było przedszkole nr 2 z Mrągowa.

Autorzy przedstawionych prac mogą być dumni – dzięki nim przedszkole dostało się do drugiego etapu konkursu. Teraz tylko głosowanie zdecyduje o tym, które przedszkole zwycięży.

Zagłosuj na „Bajkę”

Aby wokół mrągowskiego przedszkola zrobiło się jeszcze bardziej… bajkowo – konieczne jest zaangażowanie mieszkańców miasta. Chociaż może ono przynieść bardzo pozytywny dla dzieci rezultat, nie wymaga większego wysiłku.

Wystarczy tylko oddać głos w konkursie prowadzonym przez Polskie Radio Olsztyn. Głos – a właściwie nawet trzy głosy dziennie – tyle bowiem można wysłać głosów w ciągu jednej doby z jednego komputera na ulubioną pracę wykonaną przez młodych uczestników zabawy.

Głosowanie będzie prowadzone do dnia 30 maja 2022 roku. Mamy zatem jeszcze trochę czasu na to, aby znacząco zwiększyć szanse „Bajki” na zorganizowanie nowego placu zabaw.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2022 r. Nagrodzone zostaną również przedszkola, które zajmą drugie i trzecie miejsce na konkursowym podium. Nagrodą będzie wyposażenie przedszkolnych sal.