22 czerwca, minionego weekendu, na stołach tczewskiej Arkadii III rozegrano szóstą rundę II Polskiej Ligi Bilardowej. Tczewscy gracze zmierzyli się z zawodnikami drużyny SKB Mrągowo, którzy przybyli z województwa warmińsko-mazurskiego.

Pierwsza odsłona spotkania zaczęła się od dynamicznego zwycięstwa Pawła Guzińskiego, który w grze 10bil nie dał szans swojemu rywalowi, pokonując go znacząco 8:1. Następnie, młody reprezentant Arkadii III Tczew, Jakub Raduński, nie sprostał w starciu 8 bil Igorowi Ziewcowi i poniósł porażkę 2:8. W konkurencji deblowej duet Mateusz Grzębski / Jakub Śliżewski z tczewskiej Arkadii okazał się silniejszy od para gości – Grzegorza Ulewicza i Piotra Siestrzykowskiego.

Podczas rewanżowego meczu sytuacja wyglądała podobnie. W grze 10 bil Mateusz Grzębski pokonał Grzegorza Ulewicza, podczas gdy w odmianie 8 bil, zawodnik gości – Igor Ziewiec zwyciężył przeciwniczkę z tczewskiego zespołu – Paulinę Rutkowską. Tym razem ostateczne rozstrzygnięcie zapadło w grze deblowej. Goście, tworzący parę Łukasz Drożdż / Piotr Siestrzykowski okazali się lepsi i pokonali duet gospodarzy – Piotr Guziński / Aleksander Oszmana. Punkty zostały więc podzielone pomiędzy obie drużyny.

W skład Arkadii III Tczew wchodziło: Paulina Rutkowska, Mateusz Grzębski, Jakub Śliżewski, Aleksander Oszmana, Jakub Raduński oraz kapitan drużyny – Paweł Guziński. Po szóstej kolejce II Polskiej Ligi Bilardowej Arkadia III Tczew uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli ligowej. Kolejna runda rozgrywek odbędzie się dopiero 14 września, po przerwie wakacyjnej. Arkadia III Tczew zmierzy się wówczas na wyjeździe z drużyną Green Club II Gdańsk.