Mrągowscy tenisiści w pierwszej lidze

Wielki sukces mrągowskiej drużyny mężczyzn w tenisie stołowym. Country Team Mrągowo w najbliższym sezonie rozgrywkowym wystąpi w pierwszej lidze. Drużyna ostatecznie przypieczętowała awans do wyższej klasy rozgrywek po meczu, który odbył się 7 listopada 2021 r. w Olsztynie.

Wygrana z DBK Olsztyn otworzyła tenisistom stołowym z Mrągowa awans, jednocześnie stanowiąc zwieńczenie spotkań w ramach II ligi Drużynowych Mistrzostw Olsztyna.

Mecz z drużyną z Olsztyna nie był łatwą przeprawą. Zacięty pojedynek zakończył się wynikiem 6:4. Mecz miał swoją dynamikę i z pewnością nie może zostać zaliczony do spotkań, których rozstrzygnięcie da się przewidzieć już na początku pojedynku.

Żadna z drużyn nie przeważała i na ostateczny wynik miał wpływ sportowy łut szczęścia. O awansie musiały zdecydować punkty, a te „przeszły” na stronę drużyny z Mrągowa, gdy jeden z zawodników DBK Olsztyn nie wykorzystał kilku kolejnych  piłek meczowych.

Bilans sezonu

W zakończonym właśnie sezonie drużyna Country Team Mrągowo rozegrała łącznie dziewiętnaście meczów. Bilans wyszedł zdecydowanie na plus dla mrągowian – tylko trzy konfrontacje zakończyły się niepowodzeniem.

Warto pamiętać, że rozgrywki ligowe dotyczą drużyn, w związku z tym na sukces zespołu pracują wszyscy zawodnicy. Aby drużyna mogła osiągnąć sukces konieczne jest to, by zawodnicy prezentowali w miarę wyrównany poziom. Tak jest właśnie w przypadku teamu z Mrągowa.

Nie można też zapominać, że trzech zawodników uplasowało się w pierwszej dziesiątce w rankingu indywidualnym II ligi Drużynowych Mistrzostw Olsztyna.

Teraz przed drużyną stają nowe wyzwania. Niedługo rozpoczną się mecze kolejnego sezonu – już w pierwszej lidze. Jakie cele stawia sobie Country Team Mrągowo, debiutując w wyższej klasie rozgrywek? Na pewno będzie to pozostanie w I lidze na następny sezon i uplasowanie się przynajmniej w środku tabeli.