Międzynarodowa Wystawa Sztuki Cyfrowej

Mrągowo od wielu lat rozwija współpracę międzynarodową, głównie na podstawie umów z miastami partnerskimi. Jednym z nich jest niemieckie Grünberg, z którym polskie miasto nawiązało współpracę już trzydzieści lat temu.

W 2022 roku obchodzimy okrągły jubileusz współpracy, która rozwija się, niezależnie od tego, czy czas jest sprzyjający, czy niekoniecznie. Takim trudnym okresem były mijające dwa lata. Nie do końca było też pewne, czy uda się w bieżącym roku zorganizować uroczystości trzydziestolecia współpracy. Program obchodów jest różnorodny. Różne imprezy odbędą się zarówno w Mrągowie, jak i w Grünberg.

Główne obchody zaplanowano na maj, w partnerskim mieście Mrągowa. Pierwsze wydarzenia obchodów już za nami. Jednym z nich jest Międzynarodowa Wystawa Sztuki Cyfrowej, w ramach której zaprezentowane zostały prace stworzone przez mieszkańców obu miast.

Wystawę udało się zorganizować mimo trudności związanych z epidemią. Obecnie prace przy ekspozycji są już zakończone. Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić zainteresowanych do jej odwiedzenia.

Gdzie można obejrzeć wystawę?

Aktualnie wystawa prezentująca twórczość cyfrową mieszkańców Mrągowa i Grünberg prezentowana jest w Internecie, w związku z tym wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z nią bez wychodzenia z domu.

To tylko jeden z punktów w bogatym harmonogramie wydarzeń przygotowanych przez oba miasta partnerskie z okazji trzydziestej rocznicy nawiązania współpracy partnerskiej.

Po obchodach, które odbędą się w maju w Niemczech, uroczystości przeniosą się do Polski, gdzie w Mrągowie zaplanowano spotkanie młodych mieszkańców obu miast partnerskich.

To wydarzenie odbędzie się latem, a dokładniej na przełomie lipca i sierpnia (25 lipca – 4 sierpnia 2022 r.).

Tematem spotkania będzie ekologia oraz ochrona klimatu. Młodzież w ramach projektu „Ekologia i ochrona klimatu” będzie się zastanawiała nad różnymi aspektami problemów ekologicznych, które można rozwiązać na wielu szczeblach, także podejmując konkretne i indywidualne decyzje w codziennym życiu.