Poznaj tajniki operowania dronem

Propagowanie wiedzy cyfrowej w obecnych czasach jest niezbędne, po to, aby móc w pełni korzystać z różnych możliwości, jakie dają nowoczesne technologie. W ramach wspierania tego rodzaju edukacji w Mrągowie organizowane są różnego rodzaju kursy.

Aktualnie Mrągowskie Centrum Aktywności Lokalnej wraz z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości „Atut” zapraszają na kolejny kurs, który ma na celu upowszechnienie wiedzy cyfrowej. Zainteresowani mogą się wpisywać na kurs obsługi dronów oraz Geoportalu. Kurs jest darmowy. Każdy uczestnik, który z powodzeniem ukończy szkolenie, otrzyma stosowny certyfikat poświadczający uzyskane umiejętności.

Jeśli jesteśmy zainteresowani kursem – warto się pospieszyć i dokonać zapisu u organizatora, czyli w siedzibie Mrągowskiego Centrum Aktywności Lokalnej, które mieści się przy ulicy Kopernika.

Drony cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno u młodszych, jak i nieco starszych entuzjastów nowych technologii. Nawet najprostsze i stosunkowo niedrogie urządzenia tego rodzaju pozwalają korzystać z różnych ich możliwości, np. w zakresie nagrywania materiałów multimedialnych.

Czy kurs jest niezbędny?

Wiele osób planuje zakup drona, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze wszystkie aspekty operowania takim urządzeniem są zgodne z prawem. Jeśli korzystamy z dronów w celach komercyjnych – konieczne jest posiadanie określonych kwalifikacji.

Nieznajomość prawa w tej dziedzinie może sporo kosztować. Uregulowanie niektórych kwestii związanych z bezpieczeństwem operowania dronami jest niezbędne, również z tego powodu, że stają się one coraz bardziej popularne. Media donoszą od czasu do czasu o nieodpowiedzialnych zachowaniach osób kierujących dronami, np. w pobliżu lotnisk.

Koszty kursów obsługi dronów nie należą do najtańszych (może to być nawet kilka tysięcy złotych), dlatego propozycja mrągowskich ośrodków na pewno ucieszy wielu pasjonatów tych nowoczesnych urządzeń.